Logo

Reprezentanti zdolali Turecko, následně vypráskali Belgii

5. 11. 2013 000 17:11

Český národní tým po vítězství nad Finskem čekali další dvě utkání a to s domácím Tureckem a Belgií. Čeští hráči obě velmi důležitá utkání zvládli a zajistili si postup do čtvrtfinále.

Ladislav Franěk:

Dnes jsme hráli první zápas s domácími Turky, kteří mají už odehrané dvě utkání, když porazili Slovinsko 15:10 a remizovali s Finskem 5:5.

První střelu jsme měli penaltu a Honza bezpečně proměnil.Turci vyrovnali na 1:1.Následně nás dostal do vedení Lukáš.

Ještě do poločasu Turci vyrovnali a proto po 1 poločase byl stav 2:2.

Ve druhé půli nás dostal do vedení Honza a na 4:2 opět zvyšoval Honza.6 minut před koncem Turci snížili na 3:4.

Takže výhra 4:3.Tohoto výsledku si velmi ceníme.Udržet 6 minut proti Turkům jejich tlak je SUPER.

Odpoledne jsme nastoupili proti Belgii. Ta měla odehraný jeden zápas proti Slovinsku, které porazili 7:4.

První 4 góly nám zařídil Honza a vedli jsme 4:0.Na 5:0 si Belgie dala vlastence.Na 1:5 snížila Belgie z penalty a následné Franta proměnil penaltu na 6:1.Na 2:6 jsme dostali gól přímo s klaksonem,bohužel jsem to nedokázal uhádat.Ve druhém poločase proměnil Honza penaltu na 7:2 a vzápětí Lukáš střelou k tyči na 8:2.Na 9:2 opět Honza z penalty.Následně Belgie snížila dvěma góly na 4:9.Následně to jistil Lukáš 2 góly na 11:4.Opět úřadovala Belgie a 2 góly snížili na 6:11.

Lukáš odpověděl na 12:6.Lukáše vystřídal Pepa.Dále Franta proměnil penaltu na 13:6.Belgičani snížili dvěma góly na 8:13.

Na 14:8 střelil gól Honza a přepustil své místo Vaškovi který se uvedl golem na 15:8.

Tímto jsme si zajistili postup ze skupiny z prvního místa.Zítra nás ještě čekají ve 12:00 místního času Slovinci.Ve čtvrtek je na programu čtvrtfinále a tím vlastně turnaj začíná.Hrajeme ho v 10:00 místního času.Náš soupeř pro čtvrtfinále vzejde z Němců,Ukrajiny a nebo Švédů.

Ještě všem moc děkujeme za podporu a gratulace.